Usuwanie powłok lakierniczych

 

Metoda czyszczenia chemicznego polegająca na zanurzaniu czyszczonych elementów sprawdza się tam gdzie elementy lakierowane nie mogą być poddawane wysokim temperaturom , do takich materiałów należą zawieszki, haki, kraty, profile i szereg elementów stosowanych podczas lakierowania.

Wysoka jakość stosowanej chemii pozwala zapewnić naszym klientom:

doskonałą czystość detalu po procesie,
nienaruszenie powłoki cynkowej,
szybkość pozbycia się powłoki lakieru, z zachowaniem wysokiej jakości,
możliwość odzyskania elementu po usunięciu warstwy lakieru bez konieczności jego złomowania.
W zależności od wymagań klienta stosujemy dodatkową obróbkę elementów pasywację, odrdzewianie, konserwację i przedmuchiwanie suchym lodem.

Drugą nieabrazyjną technologią po chemicznej stosowaną przez nas do usuwania powłok lakierniczych jest metoda czyszczenia suchym lodem.

Stosujemy ją głównie jako technologię pomocniczą służącą do uzyskania po głównym procesie czyszczenia idealnej powierzchni, usunięciu resztek lakieru przed procesem pasywacji w celu zabezpieczenia detali.

Metoda czyszczenia jest dobierana w zależności od pożądanej jakości czyszczenia lub materiałów, z których są wykonane elementy. Dlatego zawsze przed przystąpieniem do oczyszczania większej ilości nowych elementów, proponujemy wykonanie czyszczenia testowego na kilku sztukach. W ten sposób dobieramy odpowiednią metodę czyszczenia oraz ustalamy z klientem jakość czyszczenia.

Oczyszczone detale po kontroli jakości dostarczamy w terminie do klienta.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższymi przykładowymi zdjęciami z wykonanych przez nas prac.