Czyszczenie suchym lodem Częstochowa

 

Współczesne technologie pozwalają na rozwój nowoczesnych technik czyszczenia, które są nie tylko skuteczne i wydajne, ale także bezpieczne. Czyszczenie metodą wdmuchiwania suchego lodu to specjalność firmy CIS działającej na terenie miasta Częstochowa. Technologia czyszczenia suchym lodem to system, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przede wszystkim technika ta jest niezwykle wydajna i dająca nieosiągalne dotychczas rezultaty. Czyszczenie suchy lodem jest także nieinwazyjne oraz w pełni bezpieczne. Maszyny czyszczące docierają do nawet najbardziej niedostępnych miejsc usuwając z nich wszystkie zabrudzenia. Co więcej, metoda ta umożliwia niezwykle szybkie wykonanie prac oraz jest niesłychanie opłacalna. Suchy lód wykorzystany w czyszczeniu to same niepodważalne zalety.

Mamy duże doświadczenie w czyszczeniu suchym lodem

Technologia czyszczenia suchym lodem wykorzystuje wydmuchiwanie suchego lodu pod dużym ciśnieniem wprost na czyszczoną powierzchnię. W strumieniu czyszczącym znajdują się niewielkie cząsteczki suchego lodu o średnicy nie większej niż 3 milimetry. Wykorzystując prawa fizyki czyszczenie suchym lodem jest niezwykle wydajne. Cząsteczki lodu uderzając z dużą prędkością na czyszczoną powierzchnię, wnikają w podłoże i zmieniając swój stan skupienia ze stałego w gazowy wypierają zabrudzenia z powierzchni. Sam proces przypomina mycie myjką ciśnieniową lub piaskowanie, jednakże efekty są zdecydowanie lepsze.

Firma CIS wykorzystując technologię czyszczenia suchym lodem gwarantuje klientowi najlepsze rezultaty. Bogate doświadczenie firmy, wykorzystanie najlepszego sprzętu obsługiwanego przez biegły personel pozwala na usunięcie nawet najgorszych zabrudzeń. Specjaliści z firmy CIS skutecznie usuną każdy brud, w tym brud atmosferyczny, sadzę, osady węgla, tłuszcz, nieestetyczne pozostałości po naklejkach, zabrudzenia powstałe przez działanie smarów, olejów, farb, smoły, asfaltu, a także uciążliwe nagary, czy zabrudzenia będą skutkiem działania różnego rodzaju żywic czy klejów.

Sprawdziliśmy się w wielu gałęziach przemysłu

Każda z gałęzi przemysłu wykorzystuje w produkcji różnego rodzaju maszyny czy armatury. Urządzenia te muszą przechodzić regularne serwisowanie, w tym czyszczenie, dzięki czemu są one wydajne. Zachowanie czystości maszyn jest niezwykle istotne w wytwarzaniu najwyższej jakości produktów, które są jednocześnie w pełni bezpieczne dla użytkownika czy konsumenta.

Czyszczenie suchym lodem to metoda idealna sprawdzająca się w następujących gałęziach przemysłu: przemysł spożywczy, przemysł drukarski, energetyczny, hutniczy, drzewny, lotnictwo, produkcja opon, przemysł gumowy, samochodowy, wytwarzanie tworzyw sztucznych, przemysł odlewniczy, a także w utrzymaniu ruchu maszyn w każdej innej działalności człowieka. Firma CIS posiada setki godzin doświadczenia w czyszczeniu nawet najbardziej zaawansowanych urządzeń w różnych gałęziach przemysłu.

Wykorzystanie techniki czyszczenia suchym lodem zdecydowanie skraca czas czyszczenia niemalże eliminując przestój maszyn produkcyjnych. Urządzenia nie wymagają demontażu przed czyszczeniem. Użycie suchego lodu jest bezpieczne oraz wydajne. Można je stosować nawet podczas produkcji, to jest w trakcie działania maszyn. Czyszczenie suchym lodem nie używa wody ani agresywnej chemii czyszczącej, jest zatem bardzo bezpieczne, a czyszczona maszyna może być natychmiast używana, gdyż nie powstają żadne pozostałości po środkach czyszczących. Zastosowanie suchego lodu umożliwia doczyszczenie nawet najtrudniej dostępnych powierzchni czy szczelin. Suchy lód czyszcząc, jednocześnie odkaża powierzchnię, dzięki czemu niszczy niebezpieczne alergeny, a nawet bakterie (takie jak: Salmonella enteritidis, Esche-ri-chia coli i Listeria monocytogenes), co jest bardzo ważne głównie w przemyśle spożywczym. Metoda ta jest bezpieczna także dla grzałek i czujników elektrycznych czyszczonych urządzeń. Maszyny czyszczone poprzez wydmuchiwanie suchego lodu są jeszcze bardziej wydajne, co wpływa na ostateczną jakość produktu wytwarzanego z ich użyciem. Te unikalne cechy działania suchego lodu czynią użycie suchego lodu najlepszą z metod czyszczenia w przemyśle.

Zajmujemy się także renowacją i konserwacją zabytków

Wydajność i bezpieczeństwo czyszczenia suchym lodem sprawia, że jest to metoda idealnie sprawdzająca się w renowacji oraz konserwacji zabytków. Skuteczne i bezpieczne usuwanie zabrudzeń oraz brak użycia wody czy mediów czyszczących pozwala na wykorzystanie tych technik na bardzo delikatnych powierzchniach. Zastosowanie suchego lodu do czyszczenia w celu renowacji oraz konserwacji zabytków to gwarancja najlepszych efektów. Ważne jednak jest, by prace wykonywał zespół doświadczonych specjalistów. Firma CIS zapewnia przeszkolony personel oraz najlepszy w branży sprzęt czyszczący.

Czyścimy maszynami amerykańskiej firmy COLD JET

Kładąc nacisk na jakość, profesjonalizm oraz najlepsze efekty zadowalające klientów firma CIS zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych pracowników oraz wykorzystuje najlepszy sprzęt. Specjaliści z CIS używają najnowocześniejszych maszyn do czyszczenia suchym lodem amerykańskiej firmy Cold Jet. Technologia ta spełnia restrykcyjne normy, a sprzęt ten jest niezwykle wydajny oraz bezpieczny nie tylko dla pracujących techników, ale także dla środowiska. Czyszczenie suchym lodem nie uwalnia szkodliwych gazów do atmosfery oraz nie wytwarza odpadów w procesie czyszczenia. Technika ta jest nietoksyczna. Korzystając z usług czyszczenia suchym lodem firmy CIS można być pewnym najlepszych efektów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości zastosowania u Państwa technologii czyszczenia suchym lodem zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi zastosowaniami.

Co to jest suchy lód.:

Suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla (CO2), Podczas procesu rozprężania do ciśnienia atmosferycznego tworzy się śnieg, który jest tłoczony przez formę i w efekcie zagęszczenia powstają bardzo twarde granulki suchego lodu.

suchy lód

Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem przyjaznym dla środowiska. Ponadto, podczas sublimacji nie pozostawia zanieczyszczeń. Jest produktem niepalnym i nietoksycznym.

Suchy lód wytwarza bakteriostatyczną atmosferę, która poprawia jakość produktów zapobiegając ich utlenianiu, co wpływa pozytywnie na stosowanie go w przemyśle spożywczym.

Technologia:

Specjalizujemy się w czyszczeniu suchym lodem wykorzystując technologię wydmuchiwania cząstek suchego lodu. Ta technologia pozwala w łatwy i skuteczny sposób oczyścić powierzchnie poprzez oderwanie się zabrudzeń nie niszcząc czyszczonej powierzchni

czyszczenie suchym lodem

Proces czyszczenia suchym lodem wykorzystuje następujące zjawiska:

  • energia kinetyczna cząstek suchego lodu,
  • efekt szoku termicznego,
  • efekt cieplno-kinetyczny.

 Zalety: 

  • brak wilgoci,
  • brak zużycia materiału i korozji,
  • brak konieczności demontażu maszyny,
  • brak konieczności utylizacji odpadów,
  • czyszczenie bez użycia środków chemicznych,
  • niskie koszty,
  • bezpieczna dla środowiska naturalnego

 

 

 W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

SPRAWDŹ NAS!!!

NA ŻYCZENIE KLIENTA WYKONUJEMY PRÓBY CZYSZCZENIA