Czyszczenie strumieniowo-ścierne

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma CIS oferuje czyszczenie poprzez strumieniowanie piaskiem lub innymi ścierniwami, czyli tak zwane piaskowanie oraz profesjonalne malowanie.

Piaskowanie

Piaskowanie należy do technologii abrazyjnych, polegających na ścieraniu powierzchni przez luźny materiał – piasek lub inny rodzaj ścierniwa.

Oferowana przez naszą firmę usługa piaskowania jest wykonywana przy zastosowaniu technologii czyszczenia poprzez strumieniowanie piaskiem. Polega ona na skierowaniu ścierniwa pod dużym ciśnieniem skrętnie na zabrudzoną powierzchnię.

Czyszczenie płaszczyzny odbywa się według patentu firmy ROTEC®. Ponadto dzięki zastosowaniu maszyn marki Remmer możliwe jest między innymi:

  • piaskowanie powierzchni metalowych, betonowych, drewnianych,
  • dokonywanie prac renowacyjnych,
  • oczyszczanie powierzchni z rdzy, starych powłok malarskich i innych trwałych zabrudzeń,
  • czyszczenie zbiorników na paliwo, na wodę itp.,
  • piaskowanie silosów na pasze i zboża, na cement,
  • czyszczenie konstrukcji stalowych,
  • usuwanie graffiti,
  • oczyszczanie wielu innych powierzchni.

 

Zalety piaskowania

Piaskowanie maszynowe jest znacznie bardziej wydajne i opłacalne niż ręczne czyszczenie powierzchni. Dzięki regulacji ciśnienia, można dokładnie usunąć zabrudzenia bez ryzyka uszkodzenia podłoża.

Zastosowana technologia pozwala na czyszczenie nawet bardzo skomplikowanych elementów, które posiadają zagłębienia i nietypowe kształty. Jako ścierniwa używamy materiałów ściernych o różnej granulacji, których wielkość jest dobierana do konkretnego tworzywa.

Stosowany piasek lub inne ścierniwo jest odpowiednio przygotowywane, co pozwala na szybkie i efektywne uporanie się z brudem. Oczyszczona powierzchnia nie posiada żadnych zarysowań, ale za to posiada odpowiednią szorstkość. Dzięki temu łatwiej można wykonać malowanie, ponieważ farba lepiej przylega do powierzchni i wnika w strukturę materiału.

Piaskowanie – korzyści

Piaskowanie, którego cena jest bardzo atrakcyjna, pozwala na renowację starych lub zniszczonych powierzchni. Dzięki temu nie trzeba wymieniać lub kupować nowych produktów. Przynosi więc duże oszczędności i korzyści finansowe.

Proponowana usługa jest również konkurencyjna względem tradycyjnego czyszczenia ręcznego, które z kolei jest czasochłonne i nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty.

Jesteśmy w stanie oczyścić praktycznie każdą powierzchnię. Oferujemy między innymi czyszczenie kostki brukowej oraz granitu, piaskowanie drewna, metalu, aluminium, stali, usuwanie graffiti, a nawet lakieru z drewna.

Malowanie

Oczyszczoną powierzchnię można dodatkowo zabezpieczyć przed korozją oraz działaniem czynników atmosferycznych. W tym celu proponujemy malowanie przy użyciu profesjonalnych farb i podkładów. 

Pracownicy naszej firmy, przed przystąpieniem do malowania, dokładnie czyszczą powierzchnię, dzięki czemu farba dobrze i równomiernie przylega do materiału. Wysoką jakość oferowanych usług gwarantuje również zastosowanie profesjonalnego sprzętu firmy Walther Pilot.