Czyszczenie hydrodynamiczne - hydroblasting

 

Technologia czyszczenia hydrodynamicznego wykorzystująca wodę pod wysokim ciśnieniem stosowana w procesie czyszczenia pozwala na bardzo dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń typu olejowych, olejopochodnych, zabrudzeń powstałych skutkiem oddziaływania środowiska naturalnego czy też działalności człowieka.

Czyszczenie hydrodynamiczne to proces, któremu poddaje się podłoże typu beton, rury, rurociągu, kanały i wiele innych. Znajduje ono zastosowanie w wielu branżach m.in.: energetycznej, petrochemicznej, chemicznej, rafineryjnej, budowlanej, ze względu na siłę czyszczenia i jego efektywność. 

Parametry stosowanego ciśnienia oraz technologii są każdorazowo dobierane w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia oraz rodzaju czyszczonej powierzchni.

Ciśnienie hydrodynamiczne jest bardzo efektywne. Odbywa się ono za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem 1000 – 2500 bar, co pozwala na oczyszczenie nawet największych zanieczyszczeń i przede wszystkim efektywny proces oczyszczania, co jest istotne przy dużych powierzchniach.