Renowacja po pożarach

 

Szybkie i wydajne usuwanie szkód spowodowanych dymem

Pożar może spowodować osadzenie się sadzy, zwęglenie drewna i uszkodzenia metalu, cegieł i betonu wywołane dymem. Tego rodzaju uszkodzenia są bardzo brzydkie i charakteryzują się też nieprzyjemnym zapachem. Tradycyjne metody czyszczenia polegały na piaskowaniu, skrobaniu i zdrapywaniu szczotkami drucianymi. Dzięki firmie Cold Jet te długie i żmudne metody mogą być zastąpione.

Urządzenia firmy Cold Jet do czyszczenia suchym lodem stały się preferowanym narzędziem do usuwania po pożarach sadzy, wyparowanych materiałów syntetycznych i zwęgleń. Technologia czyszczenia suchym lodem firmy Cold Jet jest znana z tego, że usuwa stęchły zapach spalenizny powstały na skutek ognia, dymu i wody. Urządzenia Cold Jet usuwają szybko i wydajnie uszkodzenia powstałe na skutek dymu nawet w trudno dostępnych miejscach kratownic, wokół gwoździ, przewodów i rur, bez naruszania integralności powierzchni.

Stosując tradycyjne metody, trzech do pięciu pracowników może wykonać typową renowację po pożarze w ciągu pięciu lub sześciu dni. Natomiast stosując urządzenia do czyszczenia suchym lodem firmy Cold Jet, dwóch pracowników może zakończyć tę samą pracę w ciągu dwóch dni. Dzięki temu właściciel domu poniesie mniejsze koszty czasowej zmiany miejsca zamieszkania, a wykonawca może wziąć więcej robót i ponosi mniejsze koszty pracy.

W branży renowacji po pożarach technologia czyszczenia suchym lodem zapewnia:

  • zredukowany czas czyszczenia,
  • mniejszą pracochłonność,
  • brak odpadów wtórnych,
  • proces bez użycia substancji chemicznych,
  • usunięcie nieprzyjemnego zapachu spowodowanego przez pożar,
  • ekologicznie odpowiedzialne czyszczenie.