• Programowanie dla dzieci i młodzieży
  CIS - cleaning industrial service
 • Czyszczenie suchym lodem
  - naturalnie i ekologicznie!
 • HYDRO
  - czyszczenie hydrodynamiczne
 

Suchy lód Częstochowa

 

 O nas

CIS czyszczenie suchym lodem CIS istnieje od 2007 roku, jako jedna z pierwszych firm w Polsce zajmująca się usługami czyszczenia suchym lodem.

Czyszczenie suchym lodem jest coraz popularniejszą metodą usuwania zabrudzeń z powierzchni różnych metali. Co ważne, jest to metoda zupełnie nieinwazyjna, zatem może być swobodnie stosowana w wielu przypadkach. Nie uszkadza czyszczonej powierzchni w żaden sposób, a jednocześnie pozwala skutecznie pozbyć się wszelkiego rodzaju osadów, szpecących wygląd danej powierzchni - na przykład, nalotu brudu czy rdzy.Gdzie stosuje się czyszczenie lodem? To już nie tylko przemysł ciężki (na przykład odlewniczy czy hutniczy), ale także drukarski czy energetyczny. Oczyszczanie suchym lodem jest stosowane również w przemyśle samochodowym, gumowym, drzewnym czy lotniczym. Swoje zastosowanie suchy lód znajdzie również w transporcie. Taka metoda usuwania zabrudzeń coraz chętniej stosowana jest także przy okazji renowacji zabytków - choćby przy odnawianiu elementów metalowych.

Suchy lód - gdzie kupić?

CIS Częstochowa rozpoczęło swoją działalność w roku 2007. Wtedy byliśmy jedną z pierwszych firm oferujących profesjonalne czyszczenie lodem w Polsce. Długoletnie doświadczenie sprawiło, że jesteśmy w stanie zaoferować najwyższy poziom usług.

Czym jest suchy lód?

Suchy lód tworzony jest niczym innym jak stałą formą dwutlenku węgla. Pozyskuje się go w procesie rozprężania ciekłego dwutlenku węgla. W wyniku takich działań, powstaje śnieg, jaki następnie jest tłoczony przez formę. Dochodzi do zagęszczenia tych kryształków, a z maszyny wypadają wyjątkowo twarde granulki suchego lodu.Czy suchy lód się topi? Nie. Podlega sublimacji - z formy stałej przekształca się w gazową - czyli podlega procesowi sublimacji. Nie pozostawia przy tym żadnych zabrudzeń. Szacuje się, że sublimacja 1 decymetra sześciennego suchego lodu trwa około 2-3 godzin.Warto przy tym wspomnieć, że suchy lód jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Sam czynnik roboczy bezproblemowo rozpuszcza się w atmosferze, nie tworząc odpadów. Samo czyszczenie nie powoduje powstawania szkodliwych odpadów, jak piasek czy rozpuszczalniki.Suchy lód jest również bezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Nie tylko jest niepalny i nietoksyczny, ale również nie zanieczyszcza w żaden sposób atmosfery. Co więcej, suchy lód niszczy bakterie, więc jest bardzo chętnie stosowany choćby w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

W CIS Częstochowa wykonujemy oczyszczania suchym lodem w oparciu o technologię wydmuchiwania jego cząsteczek. Takie działanie pozwala na szybkie i łatwe usunięcie zabrudzeń z różnych powierzchni metalowych. Mają tu miejsce trzy zjawiska:

 • Energia kinetyczna cząsteczek suchego lodu
 • Szok termiczny
 • Efekt cieplno-kinetyczny

Poniżej pokrótce opisujemy każdy z nich.

1. Energia kinetyczna cząsteczek lodu

Przy użyciu sprężonego powietrza w maszynie, cząsteczki są najpierw rozpędzane do wysokiej prędkości (ponaddźwiękowa), a następnie wydmuchiwane na zanieczyszczoną powierzchnię. Cząsteczki suchego lodu uderzają o oczyszczaną powierzchnię, a tworzona przez nie energia kinetyczna powoduje odrywanie się zabrudzeń.

2. Suchy lód temperatura

Suchy lód ma temperaturę około -78,5 stopni Celsjusza. Jakie to ma znaczenie? W momencie gdy granulki tej substancji uderzają o powierzchnię zabrudzeń, powstają mikropęknięcia w ich strukturze. Dla ludzkiego oka pozostają one niewidoczne, natomiast są na tyle rozległe, że ułatwiają późniejsze odpadanie zabrudzeń od czyszczonej powierzchni.

3. Energia cieplno-kinetyczna

Jak już wyżej wspomnieliśmy, oczyszczanie suchym lodem oparte jest o zjawisko sublimacji. To oznacza, że w momencie gdy cząsteczki lodu uderzają w powierzchnię czyszczonego elementu, to siła uderzenia powoduje ich zmianę stanu skupienia. Znacznie zwiększa się objętość - granulki przyjmują zamieniają się w gaz (dwutlenek węgla), który powoduje odrywanie się cząsteczek brudu. Sam dwutlenek węgla ulatuje do atmosfery, natomiast zabrudzenia spadają na podłogę.Czyszczenie suchym lodem jest niezwykle wygodne - nie trzeba demontować zabrudzonych powierzchni, a poza tym nie trzeba ich też suszyć po zakończeniu procesu.

Korzystamy z maszyn amerykańskiej firmy COLD JET

W CIS Częstochowa wykonujemy czyszczenie suchym lodem przy użyciu najwyższej klasy maszyn, produkcji amerykańskiej firmy Cold Jet. Przez lata działalności mieliśmy styczność z propozycjami innych producentów, lecz sprzęty Cold Jet to urządzenia, które zapewniają znacznie lepszą wydajność i skuteczność czyszczenia niż konkurencja.Posiadamy rozbudowany park maszynowy, zbudowany w oparciu właśnie o propozycje tej amerykańskiej marki.. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenia w zakresie czyszczenia suchym lodem.

Najwyższa jakość, terminowość i profesjonalizm

Lata doświadczenia w niszowej branży oczyszczania lodem sprawiły, że CIS Częstochowa zapewnia najwyższą jakość wykonania każdego zlecenia. Doskonale wyszkolona kadra zapewni bezproblemowe realizacje wszystkich projektów.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania

Interesuje Państwa czyszczenie suchym lodem? A może mają Państwo jakąś powierzchnię do oczyszczenia i chcą się upewnić czy warto? Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości.

Zapraszamy do współpracy.

 

Polecamy usługę dezynfekcji płynami bakteriobójczymi i wirusobójczymi

 

Przeczytaj więcej .. X